DANILOVIĆ RUŠI SVE PRED SOBOM: Olga dominira u Parizu!

bravo

Još samo jedan korak

Objavljeno: 19:10h
Andrej Kosić

Srpska teniserka Olga Danilović stigla je nadomak plasmana u glavni žreb Rolan Garosa.

Ona je u okviru 2. kola kvalifikacija za Grend slem u Partizu rutinski savladala Australijanku Kimberli Birel rezultatom 2:0 (6:3, 6:3).

Olga Danilović
Olga Danilovićfoto: Ricardo Larreina / imago sportfotodienst / Profimedia

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a trajao je 110 minuta.

Viđena je velika borba u prvom setu. Obe teniserke propustile su veliki broj brejk šansi, ali se sve promenilo u osmom gemu.

Olga je uspela da iskoristi osmu brejk loptu i povede sa 5:3. U narednom setu je rutinski odservirala i osvojila prvi set rezultatom 6:3

U drugom setu Srpkinja je bila dosta sigurnija na svoj servis i rivalki nije dozvolila niti jednu priliku za brejk.

Danilović je stigla do brejka u sedmom, a potom i u devetom gemu i tako osvojila i drugi set rezultatom 6:3.

U finalu kvalifikacija Olga će se sastati sa Astrom Šarmom iz Australije.